BAŞKANIMIZ

baskanimiz-banner

M.MESUT ÖZAKCAN ELEKTRİK MÜHENDİSİ 22. DÖNEM AYDIN MİLLETVEKİLİ T.C. EFELER BELEDİYE BAŞKANI

1952 Kuyucak doğumlu. İlkokulu Kuyucak ta okudu. Ortaöğretimini Aydın Vakıflar Yurdu’nda kalarak Aydın Sanat Enstitüsü Elektrik Bölümü’nü bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi 1973 mezunu. Aydın’da 5 yıl Türkiye Elektrik Kurumu’nda (TEK) görev yaptıktan sonra 25 yıl serbest mühendislik, ticaret ve taahhüt hizmetlerinde bulunarak esnaflık yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kademesinde 2’şer 3’er yıl, İl Saymanlığı, İl Eğitim Sekreterliği, İl Başkan Yardımcılığı, 2 dönem İl Başkanlığı, Aydın Belediye Meclis Üyeliği , 22’ nci dönem Aydın Milletvekilliği görevlerinde bulundu. CHP’den Aydın Milletvekili olarak seçildiği TBMM’de 5 yıl Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi iken başarılı çalışmalara imza attı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

BAŞKAN'IN MESAJI

SAYGIDEĞER HEMŞEHRİLERİM,

Kamu kurumlarının temel amacı toplum hayatının sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlamaktır. Kurumlar, kurumsal yapılarına uygun olarak çalışmalarını belli bir disiplin içinde yaparlar. Kurumsal farklılıklar çalışma süreçlerinde ortaya çıkar ve yönetimdeki kalitenin düzeyi kurumsal işleyişte kendini gösterir. Biz halkın içinden gelen, insana, doğaya, çevreye ve değerlere saygıyı esas alan bir anlayışın temsilcisiyiz. Yönetim anlayışımızın özü, insan odaklı, geleceğe yönelik planlı gelişim içinde kaynakları doğru, etkin ve verimli kullanmaya dayanmaktadır. Vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu ve memnuniyeti hizmetlerin yürütülmesinde temel önceliğimizdir. Kurumsallaşmasını tamamlamış bir kamu kurumu olarak faaliyetlerimiz ihtiyaçlar doğrultusunda planlanmakta, uygulanmakta ve denetlenmektedir. Hesap sormak ve hesap vermek güçlü ve kendine güvenen bir yönetimin benimseyeceği bir tutumdur.

Stratejik amaç ve hedeflerimiz kalıcı değişim ve dönüşümün sağlanmasına, ilçemizin modern ve estetik bir kent haline gelmesine zemin hazırlanmıştır. Bu doğrultuda en kutsal varlık olan insana önem veren bir belediye olarak ilçemizi marka bir kent, huzurlu ve kaliteli bir yaşam yeri yapmayı hedefliyoruz.

FOTOĞRAF ALBÜMÜ