Liste Geri GÜNCEL ÖZAKCAN; “AŞURE, DOSTLUK, KARDEŞLİK VE ÇEŞİTLİLİK DEMEKTİR”

  • DSC_9469
  • DSC_9549
  • DSC_9471
  • DSC_9505
  • DSC_9490
19.10.2017

    Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Zafer Mahallesi muhtarlığı tarafından düzenlenen aşure hayrına katıldı. Zafer Mahallesi’nde düzenlenen hayırda Başkan Özakcan, “Aşure dostluk, kardeşlik ve çeşitlilik demektir” diye konuşarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Zafer Mahallesi’nde birlik ve beraberliğin sağlanması, mahalle halkının birbiri ile kaynaşması ile dayanışmanın güçlenmesi adına 2009 yılından bu yana geleneksel hale getiren aşure hayrı bu yıl da sürdürüldü. Zafer Mahallesi’nde gerçekleştirilen aşure hayrına Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Zafer Mahallesi Muhtarı Mustafa Saraç, Efeler Belediyesi belediye meclis üyeleri, ilçe mahalle muhtarları ve mahalle halkı katıldı.

Muharrem Ayı’nın sayısız lütuf ve hikmetlerle dolu bir ay olduğunu hatırlatan Zafer Mahallesi Muhtarı Mustafa Saraç, “Muharrem Ayı Peygamber Efendimizin (S.A.V) hürmete şayan bir ay olarak nitelediğimiz, sayısız lütuf ve hikmetle dolu kutlu bir aydır. Aynı zamanda yüreklerimizde derin yaralar açan elim ‘Ker Bela’ hadisesine tanıklık eden aydır. Peygamberimizin benim dünyadaki çiçeğim, cennet gençlerinin efendisi dediği ve iki güzide torunundan biri olan Hz. Hüseyin Efendimiz başta olmak üzere Kerbela şehitlerini ve bu güne kadar hak, adalet, din, iman, vatan ve millet uğruna can veren şehitlerimiz için aşure hayrımızı gerçekleştirdik” dedi.

Muharrem ayının mübarek bir ay olduğunu belirten Başkan Özakcan, “Bu mübarek Muharrem ayında dağıttığımız aşure, dostluk, kardeşlik, çeşitlilik demek. Bu duyguları toplum olarak paylaşmanın da hem hayrını hem güzelliğini yaşıyoruz. Sosyal, toplumcu bir anlayışla vatandaşlarımızla bir araya geldik. Güzellikleri paylaşıyoruz. Muhtar Mustafa Saraç ve mahalle halkına böyle güzel bir hayrı gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.