Liste Geri GÜNCEL EFELER BELEDİYESİ’NDEN 500 ÖĞRENCİYE 1000 SET

  • IMG_1361
  • IMG_1398
  • IMG_1399
  • DSC_9376
  • IMG_1465
  • IMG_1433
  • DSC_9352
16.10.2017

    Efeler Belediyesi, Kültür Sanat Evleri’nde ki ilkokul 3. sınıf ve ortaokul 5. sınıf öğrencilerine yaratıcı düşünmelerini sağlayacak ücretsiz deney seti armağan etmeye başladı. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan öğrenciler tarafından “ Hoş geldin Mesut Amca” sözleriyle karşılandı.

Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce başlatılan ve ilkokul 3. Sınıfları ve ortaokul 5. sınıfları kapsayan belediyenin kültür – sanat evlerindeki 500 öğrenciye deney yaparak öğrenecekleri eğitim setleri armağan edildi. İçlerinde çocukların birbirinden farklı deneyleri yapabilmelerine olanak tanıyan araçların bulunduğu Matematik ve Fen Bilgisi deney setlerinin dağıtımına ilk olarak Adnan Menderes Mahallesi Kültür Sanat Evi’nde başlandı.

“SİZİN İYİ BİR EĞİTİM ALMANIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Belediyenin Kültür Sanat Evleri’nde etüte katılan 500 öğrenciye toplamda 1.000 deney setinin dağıtılacağını belirten Başkan Özakcan, “ Allah öğrencilerimizin zihinlerini açsın, geleceklerini açsın. İyilikler ve güzellikler, başarılı bir gelecek öğrencilerimizin olsun. Başarılı bir eğitim ve öğretim yılı olsun. Bizler, belediyemiz sizler için var. Sizlerin derslerinizde daha başarılı olabilmeniz için Matematik ve Fen Bilgisi deney setleri hazırladık. Sizin iyi eğitim almanız bizim için çok önemli. Çünkü sizlerin iyi yetişmesi demek, ülkemizin geleceğinin aydınlık olması demektir. Sizin bilimle, sanatla, sporla uğraşmanız ülkemizin kalkınmasını sağlayan en önemli güçlerdendir. Bu nedenle sizlere küçücük katkılarda bulunmak, bilimle ilgilenmenizi sağlamak için bu deney setlerini hazırladık” dedi.

Ücretsiz dağıtılan deney setlerinin içindeki araçları kullanan çocuklar, havanın hacmini ölçme, rüzgarın yönünü tespit etme, hava sıcaklığını ölçme, suyun kaldırma kuvvetini görme, kirli suyun temizlenmesi, taşın hacmini bulma ve çiçek ve böcekleri inceleme gibi bir çok konu hakkında bilgiye ulaşabiliyor. Açıklamalı bir kitapçığın da yer aldığı deney seti sayesinde çocuklar hem oyun oynuyor hem de uygulamalarla öğreniyor.

Konuşmasının ardından deney setlerini bizzat kendisi dağıtan Başkan Özakcan, hem öğrencilere armağanlarını verdi hem de onlarla bol bol sohbet etti. Sıraya oturarak bir öğrenciyle basit elektrik devresi deneyi de yapan Başkan Özakcan, ziyaretin sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.