Liste Geri GÜNCEL BAŞKAN ÖZAKCAN’IN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABUL EDİLİŞİNİN 97. YILDÖNÜMÜ MESAJI

  • M. MESUT ÖZAKCAN
12.03.2018

    Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan 12 Mart 1921’de kabul edilen İstiklal Marşı’nın 97. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

İstiklal Marşı’nın Türk Milletinin dünyaya bildirisi ve bağımsızlığının tescili olduğu vurgusunu yapan Başkan Özakcan mesajında, “İstiklal Marşı; Türk Milletinin vatan ve bayrak sevgisinin, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var olma mücadelesinin ölümsüzleştiği dizelerdir. İstiklal Marşımız, şanlı geçmişimiz, umut dolu istikbalimiz ve lekesiz istiklalimiz adına yazılmıştır. Bugün bile güzel vatanımız ve onun bölünmez bütünlüğü için sayısız şehitler vermekteyiz. Kınalı kuzularını vatan sağ olsun diyerek toprağa değil, yüreğine gömen eli öpülesi analar sayesinde bayrağımız ve milletimiz, ezelden beri olduğu gibi ebediyete kadar da birbirinden ayrılmayacak ve yok olmayacaktır.

Milletimizin, birlik ve beraberlik içinde güzel bir geleceğe doğru yürüyüşünü emin adımlarla sürdüreceğine olan inancımla; İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.