Liste Geri GÜNCEL BAŞKAN ÖZAKCAN'DAN REKTÖR ALDEMİR'E ZİYARET

  • IMG_3408
  • IMG_3429
  • IMG_3402
  • IMG_3392
  • IMG_3425
31.01.2019

     Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan eşi Gülay Özakcan ile birlikte Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'i ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydın’da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ADÜ rektörlüğüne atanan Osman Selçuk Aldemir'i makamında ziyaret eden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Aldemir'e yeni görevinde başarılar diledi. Rektör Aldemir'in başta ADÜ olmak üzere Aydın için bir kıymet olduğunu söyleyen Başkan Özakcan, "Rektör hocamız bitkisel tedavinin yöntemleriyle kimyasal antibiyotiklerin insan yaşamından çıkarılmasına yönelik çalışmalarından dolayı 2017 Türkiye Bilim Adamı ödülünü kazanarak bizleri onurlandırmıştı. Eminim ki bu başarılı çalışmalarını rektörlüğü süresince de devam ettirerek ADÜ için güzel projelere imza atacak. Kendisine ve ekibine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Efeler Belediyesi olarak halkımızın lehine olacak her türlü işte kendileri ile her zaman çalışmaya dün olduğu gibi bugünde hazırız" dedi.

Rektör Aldemir, Üniversite-kent iş birliğini en üst düzeye çıkaracaklarını ifade edip sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak bölgenin kalkınması için lokomotif görevi üstleneceklerini kaydederek Özakcan ve eşine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.