Liste Geri GÜNCEL AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE 160 BİN TL'LİK CAN SUYU

  • IMG_1176
  • IMG_1254
  • IMG_1261
  • IMG_1242
  • IMG_1281
  • IMG_1205
11.10.2017

    Efeler Belediyesi Eylül ayı belediye meclis toplantısında aldığı karar ile Efeler'de varlık gösteren 41 amatör spor kulübüne 160 bin 500 TL'lik nakdi yardımda bulundu.

Spor ve sporcunun her zaman yanında olan Efeler Belediyesi amatör spor kulüplerine destek vermeye devam ediyor. Belediye meclis salonunda düzenlenen tören ile Efeler Belediyesi amatör spor kulüplerine 160 bin TL yardımda bulundu. Törene Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Hasip Arıkan, Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz ve amatör spor kulüplerinin başkanları ile yöneticileri katıldı.

"EFELER BELEDİYESİ BİZİ YOĞUN BAKIMDAN ÇIKARTTI”

Amatör spor kulüpleri için belediye tarafından verilen desteğin çok önemli olduğunu dile getirerek konuşmasına başlayan ASKF Başkanı Hasip Arıkan, "Kulüplerimiz bugün en önemli günlerinden birini yaşıyor. Kulüp başkanlarımız ve yöneticiler hiç bir karşılık beklemeden bir sevda uğruna tüm zamanını, sosyal hayatını ve bazen de cebindeki tüm parasını kulübü için harcıyor. Kulüplerimiz kendilerine emanet edilen her yaş gurubundaki kız ve erkek sporcuların donanımlı ve gelişmiş antrenörler tarafından ruhsal ve fiziksel gelişimlerinin yanı sıra çevreye duyarlı, insanlara saygılı ve kötü alışkanlarından uzaklaşmış birer birey olarak topluma kazandırılmaktadır. Kulüplerimiz her sezon olduğu gibi bu sezon başında da çeşitli giderleri çevresinden karşılayarak stres dolu günler yaşadı, yaşıyor. Efeler Belediyesi'nin yaptığı bu yardım adeta ilaç gibi gelmiş, bizleri yoğun bakımdan çıkartarak normal hayata döndürmüştür. Spor adına makul ve mantıklı her türlü talebimiz belediye imkanları tarafından karşılık bulmaktadır. Efeler Belediyesi'ne vermiş olduğu bu önemli destekten dolayı teşekkür ediyor, başkanımıza çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz" dedi.

"AMATÖR SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK"

Efeler Belediyesi olarak amatör spora desteklerinin süreceğini kaydeden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, "Belediyeler olarak bizlerin, bütçeleri ile sınırlı olmak üzere amatör spor kulüplerimize yardım yapma yetkisi ve sorumluluğu var. Biz bu sorumluluğun gereği olarak kulüplerimize malzemeden nakdi yardıma kadar bugüne dek destek olduk, olmaya da devam edeceğiz.

ASKF'de kulüplerin ihtiyaçlarına göre verdiğimiz desteğin dağıtımını gerçekleştirdiler. Spor demek centilmenlik, saygı, ahlak ve kardeşlik demektir. Bu değerleri yeni yetişen gençlerimizde de geliştirmek ve onları kötülüklerden uzaklaştırmanın bir aracı olarak sporu görmüş olmalarından dolayı amatör spor kulüplerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından ASKF Başkanı Hasip Arıkan, Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan'a, "Aydın Amatör Sporuna vermiş olduğunuz maddi ve manevi destekler ile tesisleşme konusundaki çabalarınız için teşekkür ederim" yazılı bir plaket takdim ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.